Aktualitet

Deputeti i PD Edi Paloka thërritet në SPAK, ja çështja për të cilën u pyet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:16 - 10/12/21 |
Opi Nion

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka është paraqitur këtë të premte për të dëshmuar në ambientet e  Prokurorisë së Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit (SPAK) .

Mësohet se Paloka është thirrur në SPAK për të dhënë sqarime lidhur me ngjarjen që ka ndodhur tre vite më parë zonën e Astirit, në kohën kur opozita zhvillonte protesta në mbështetje të banorëve që prekeshin nga projekti i Unazës së Madhe.

Çështja ka qenë në Prokurorinë e Tiranës, ndërkohë që së fundi ka kaluar në SPAK.

Pas