-ARKIVA OPINION

DEPUTETE ME TE SHKUAR KRIMINALE!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:02 - 02/04/15 |
root

Të ftuar:

Andrea Stefani
Andi Bushati
Preç Zogaj
Artan Hoxha
Mentor Nazarko
Artur Zheji

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=b63NLzHVago” width=”560″ height=”315″]

KOMENTO (11)

Shkruaj nje koment

 1. Nuk me duket normale kur me ndonje mazhorance qeverisese, ngaterohet nocioni “shteti”.
  Pjese e shtetit ne nje vend demokratik pluralist, nuk eshte vetem qeveria apo grupi mazhoritar i deputeteve ne parlament.
  Pjese te pamvarura te shtetit jane edhe opozita, presidenca, drejtesia, mediat deri edhe opinioni publik i igjithe qytetareve.
  Ne nje vend demokratik te mirfillte, nje qeveri detyrohet te teheqe mbrapshte ndonje vendim te gabuar, edhe nen presioni e votuesve te tij.
  A nuk ishte demostrata gjitheperfshirese e qytetareve qe e detyruan kryeministrin Rama, te ktheje mbrapshte nje vendim te mare ne fshehtesi lidhur me importin e armeve kimike te Asadit ?
  Vete njesimi i nocionit shtet me institucionin qeveri, krijon premisat e nje shteti diktatorial.

 2. E ndoqa pjeserisht kete debat ne YouTube, duke moe e ndjekur dot direkt ne faqen online te TV Klan.
  Pyetja e drejtuar qytetareve nga drejtuesi i emisionit, ishte, a po i fsheh shteti njerezit e perlyer me krimet ?
  Treshja e panelit te gazetareve pro qeveritare, Nazarko, Stefani e Zheji, u hodhen njezeri : “meazallah”
  E nisi mire Zheji diskutimin e tij me nje fakt real, qe parlamenti shqiptar eshte sinjalizuar per te kaluaren e deputetit Frroku, qe ne vitin 2013, nga ish kryetarja e parlamentit, znj.Topalli.
  Kur dy koleget e tij, vecanerisht sherxhiu Stefani, dolen. me mendimin se Tahiri,e Didi kane meriten se i zbuluan marifetet e dy funskionareve te interpolit shqiptar, me hetimin e mbrendshem te SHKB se ministrise se mbrendeshme, edhe Zheji, e haroi ckishte thene me pare dhe u fut edhe ai ne trion entuziaste te ndershmerise se Tahirit e Didit.qe paskeshin bere zbulimin e madh qe gjithe shqiptaret e dinin qe prej dy vitesh .se Frroku eshte i denuar nga drejtesia belge per vrasje dhe nese do te shkonte ne Beligjike, do te arrestohej menjehere.
  Ja po e zeme se qe nga ministri i mbrendshem e deri tek funksionati me i ulet i kesaj ministrie, nuk e dinin fare qe drejtesia belge e ka denuar Deputetin aktual Frroku per vrasja, e nja dy funksionare te larte te interpolit e moren vesh ne janar te ketij viti e ja fshehen Tahirit e Didit.
  Po si nuk u kujtua kryeministri Rama e kryetari i parlamentit Meta, sebashku me 84 deputetet e tjere qe ti kerkonin ministrise se drejtesise shqiptare, apo interpolitit shqiptar qe te kerkohej ne rruge zyrtare informacion nga shteti belg per Frrokun ?
  Nga ana tjeter, pse nuk i kerkuan prokurorise qe ta arestonte znj.Topalli me akuzen per mashtrim, ashtu sic u veprua me Doshin ?

 3. Ore ti qeke toc fare, ne utube e shof o bidon po kur del linku ketu del edhe ne utube..kjo psh doli ne dt 5. Un thash se po tallesh po ti qeke vajmedet

 4. I lutem Z. Fevziu te kontrolloje kalimin e vidiove online. Nuk eshte rasti i pare po kalojne 5 dite qe eshte dhene emisioni dhe nuk eshte e mundur te shihet online. Kjo eshte shume nervozuese per persone si puna ime qe i kam pare te gjitha emisonet. Deshiroj te jemi i kujdesshem ne fjalor se aktualisht me vijne ne mendje 1.000.000 fjale te padeshiruara per personat pergjegjes. Mbetem me shprese qe Z. Fevziu do te kujdeset personalisht per kete parregullsi.

 5. c’i vononi videot nga 1 jav se na cmendet. Na respektoni edhe ne qe ju ndjekim nga jasht shqiperis

Pas