Te Fundit

Deputetë-kriminelë, Meidani: Rama të kërkojë falje, na njollosiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:11 - 28/09/15 |
b.f

TIRANË-Socialisti i vjetër dhe ish-Presidenti, Rexhep Meidani ka hedhur kritika të ashpra ndaj Kryeministrit Edi Rama. Duke folur për ligjin e ri të dekriminalizimit ai tha se pastrimi i figurës duhet të vazhdojë edhe përtej sallës së Parlamentit, përmes një proçesi të ri zgjedhor, të plotë ose të pjesshëm.

“Deputetët me të shkuar kriminale e bënë Shqipërinë gazi i botës”, shkruan Meidani. Ish-presidenti i Republikës, i kërkon kryesocialistit Rama të kërkojë minimumi falje për këtë situatë, pasi e vlerëson përgjegjësi personale të tij përfshirjen në listat e kandidatëve, njerëz me të shkuar kriminale. Sipas Meidanit, me përfshirjen e individëve me të shkuar kriminale, Rama ka njollosur jo vetëm emrin dhe historinë e grupit parlamentar socialist, por edhe parlamentit shqiptar.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas