Aktualitet

Denoncimi i qytetares, SHÇBA nis hetimet për shefin e Komisariatit Divjakë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:47 - 24/04/21 |
Opi Nion

Prokuroria e Lushnjes dhe Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, po heton ngjarjen e ndodhur mesditën e sotme në Divjakë.

Sipas news 24, SHÇBA ka nisur hetimet për shefin e Komisariatit të Divjakës, Altin Shehu, pas pretendimeve të qytetares Elsa Bita se është dhunuar nga ky i fundit pasi po filmonte një takim elektoral të PS-së.

Siç u shfaq edhe në video, qytetarja, Elsa Bita, ka mbërritur në Urgjencën e Spitalit të Lushnjes për të marrë ndihmë mjekësore. Në pamje Bita shfaqet me njërin krah të fashuar.

Ndërkohë ajo shprehet: “Thjeshtë po filmoja, ka zbarkuar administrata këtu thashë hyra live në Facebook. Vjen një makinë, të tjerët më shajnë gjatë gjithë kohës. Shefi i Komisariatit më dhunoi, pse filmon më tha, më mori telefonin. Më kapi, më përplasi. Të tjerëve u thoshte e merrni e shoqëroni”./Opinion.al

/Opinion.al

Pas