Politikë

Denoncimi i PD, familja Krosi i kërkon qeverisë t’i ndërtojë një shtëpi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:11 - 28/09/20 |
Al Do

Partia Demokratike ka sjellë sot në vëmendje familjen e Fran dhe Bardhe Krosit nga Bushneshi i Krujës, shtëpia e të cilëve është shkatërruar nga tërmeti i 26 nëntorit.

Kryefamiljari i kërkon qeverisë t’i ndërtojë një shtëpi që të mos rrinë më në çadër.

“Veç të më bëjnë shtëpinë, nuk i du gjë tjetër shtetit. Unë, të më bëjnë shtëpinë siç e kam pasur, mor të paktën dy dhoma të rrimë. Mos të rrimë në çadër. Mos të rrimë në çadër!”, u shpreh në një video mesazh për përfaqësuesin e PD-së, Belind Këlliçi, Fran Krosi.

Familja Krosi, me dy anëtarë pensionistë, prej 10 muajsh jeton në një çadër, e cila nuk plotëson kushtet minimale të jetësës.

Ata u shprehën se deri më tani askush, as një përfaqësues i qeverisë apo i bashkisë nuk i ka takuar. “Asnjë, asnjë ndihmë, asnjë send nuk na kanë dhënë neve të dyve pleq”, tha Fran Krosi./ Opinion.al

Pas