Bota

Dënohet me burg ish-këshilltari i Donald TrumpBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:34 - 21/10/22 |
Opi Nion

Ish-këshilltari i Donald Trump, Steve Bannon, është dënuar me 4 muaj burg si dhe me 6500 dollarë gjobë, pasi refuzoi të dëshmonte në hetimin për sulmin e 6 janarit 2021 ndaj Kongresit Amerikan.

Departamenti i Drejtësisë kërkonte për Bannon 6 muaj burg dhe 200 000$ gjobë. Gjithsesi, Bannon nuk do të bëjë burg derisa të thotë fjalën e tij edhe Apeli.

Pas