Kronikë

Del foto/Ky është efektivi i FNSH që u vra nga i biri 7-vjeçar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:55 - 20/12/20 |
Opi Nion

Efektivi në foto është Roland Bicerri, 39-vjeçari që humbi jetën paraditen e së dielës, pasi u qëllua aksidentalisht me armën e shërbimit nga djali i tij i mitur.

Ngjarja e rëndë ndodhi në një lokal pranë Kopshtit Zoologjik në kryeqytet, ndërsa mësohet se efektivi i FNSH  ka qenë duke luajtur bilardo, në kohën kur fëmija ka marr nga çanta armën e shërbimit dhe e ka shkrepur në drejtim të tij një të shtënë.

Bicerri është dërguar me urgjencë në spital, por nuk ka mundur të mbijetojë. Ndërkohë fëmija ndodhet në kushte të tronditjes së rëndë psikologjike./Opinion.al

Pas