Aktualitet

Del analiza, pse humbën jetën foshnjet në Berat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:56 - 08/06/20 |
Opi Nion

Është zbardhur pas 5 muajsh vdekja e foshnjeve binjake në Berat. Mësohet se foshnjet kanë ndërruat jetë si pasojë e mungesës së ajrit. Mbulimi me batanije pasi janë ushqyer ka sjellë asfiksimin e tyre.

Kujtojmë se nëna e bebeve Merushe Agalliu, 1 ditë pas vdekjes së fëmijëve është shprehur se ata kanë ndërruar jetë pasi i ka ushqyer me qumësht dhe i ka vënë në krevat.

Pak më vonë pasi ka vërejtur se 2 binjakët kishin të ftohtë dhe ka lajmëruar menjëherë ambulancën por ka qenë e kotë pasi foshnjet kishin ndërruar jetë. Sakaq ajo më herët ka deklaruar se bebet nukkanë pasur asnjë problem shëndetësor më herët.

Pas