Politikë

“Dekoratat”, ironizon Zhupa: Jepini edhe një ministres së kulturës për antishqiptarizëmBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:22 - 22/12/22 |
Opi Nion

Deputetja e PD, Ina Zhupa ka reaguar lidhur me projektligjin për dekoratat në Republikën e Shqipërisë duke akuzuar mazhorancën për shfrytëzimin e kompetencave të presidentit.

Nëpërmjet ironisë, Zhupa kërkoi që të dekorohej edhe ministrja e kulturës, Elva Margariti për antishqiptarizëm.

“Mund t’i jepni edhe ministres së kulturës një dekoratë, për antishqiptarizëm. Se zonja zhduket kur flitet për urën e zogut. Për kishën e Onfurit, Shën Nikolla dhe është monumet kulture dhe futet uji nga çatia. Nuk preokupohet askush. Kështu që keni plot arsye për t’i përdorur dekoratat politikisht. Shfrytëzojeni për të “thithur” votën. Ta kthejë ligjin Presidenti, se nëse nuk e kthen nënkupton se është ushtar edhe ato 10% ja kanë dhënë shumë.”- tha Zhupa.

Pas