Aktualitet

Deklaruan se janë turistë/ U kapën në uzinën e Poliçanit, lirohen 4 çekëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:22 - 22/08/22 |
Opi Nion

Janë lënë të lirë katër çekët të cilët u kapën dje në zonën e ndaluar të Poliçanit.

Dy prej tyre ishin futur në një tunel të uzinës ndërsa dy gra u kapën në ambientet e jashtme të Uzinës Ushtarake Poliçan me aparate fotografikë.

Sipas News 24 çekët do të hetohen në gjendje të lirë. Pra, pavarësisht lirimit të tyre Prokuroria do të vijojë hetimet.

Kujtojmë se pasi u kapën nga autoritetet shqiptare 4 çekët deklaruan: “Jemi turistë, po bënim foto, humbën rrugën dhe u futëm brenda në tunel. Nuk kemi qëllim të keq”.

Pas