Kryesore

Deklaratat e opozitës, Rama: Paska plasur peshku për një raport vjetor të DASH


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:02 - 13/04/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale në lidhje me deklaratat e opozitës se raporti i DASH për të drejtat e njeriut, konfirmoi akuzat e saj se zgjedhjet në Shqipëri u manipuluan.

Sipas Ramës, të gjithë e dinë se ky raport është i ngjashëm me atë të një viti më parë dhe madje nuk renditen as arritjet që sipas tij DASH ka artikuluar për Shqipërinë gjatë vitit

“Paska plasur peshku për një raport vjetor të DASH se Amerika na paska thënë më në fund ato që opozitërat paskan thënë që në fillim! Kush e lexon çdo vit këtë raport e di që është aq shumë copy-paste i vitit më parë sa nuk figurojnë as arritjet që DASH i ka thënë vetë gjatë vitit”, shkuan Rama.

Pas