Aktualitet

Deklarata e Berishës për ‘hapje’ të PD, ftesë për Bamir Topin?!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:35 - 04/11/15 |
b.f

TIRANE- Lideri i FRD, Bamir Topi doli sot në një konferencë për shtyp për të folur për kodin zgjedhor dhe kërkoi ndryshime.  Ai u duk më pak i ashpër ndaj PD-së se herët e kaluara. Ndërkaq kujtojmë se një ditë më parë, Sali Berisha nga studio e ABC News tha se “Partia Demokratike dhe lidershipi i saj, Basha duhet të jenë të hapura për koalicion me partitë e spektrit të djathtë.

A mos e ka pasur fjalën edhe për Bamir Topin, Sali Berisha kur foli për “hapjen” e PD-së?
Pjesë nga deklarata e Berishës dje në ABC News

“Sistemi Prim i jep një numër mazhorancës që mund të qeverisë në mënyrë të qetë dhe kjo ka një të metë të madhe. Një e treta e zgjedhësve që mund të kenë votuar për partitë e tjera u vihet viza dhe kjo nuk është normale… PD duhe të krijojë aleanca të gjera. PD duhet të ridimensionojë rolin e saj”.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas