Aktualitet

Dëbora zbardh Dardhën në KorçëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:44 - 26/11/21 |
Opi Nion

Fshati turistik i Dardhës është përfshirë nga reshjet e dëborës. Po ashtu, reshjet kanë përfshirë dhe zona të jetëra malore në Qarkun e Korçës.

Mësohet se aktualisht drejt Dardhës është nisur edhe një borëpastruese për të shmangur bllokimet.

Reshjet kanë filluar prej mëngjesit të sotëm me intesitet të ulët ndërsa në disa vende janë shoqëruar edhe me erë të fortë. Trashësia e borës varion nga 3 deri në 5 cm.

Prej mbrëmjes së djeshme Shqipëria është përfshirë nga reshjet e shiut dhe dëborës./ Opinion.al

 

 

Pas