Aktualitet

Dëbora në Kukës, ARRSH: Akset ku duhet të bëni kujdes


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:42 - 12/01/22 |
Opi Nion

Rrugët në Kukës janë mbuluar nga dëbora, duke vështirësuar qarkullimin e automjeteve.

Autoriteti Rrugor Shqiptar u bën thirrje shoferëve që të ecin me kujdes dhe të jenë të pajisur me goma dimërore dhe me zinxhirë.

ARRSH bën me dije se aksi që ka pasur më shumë probleme në qarkullim është  aksi Ura e Zapodit-Shishtavec.

“Në aksin Ura e Zapodit-Shishtavec në orët e para të mëngjesit ka pasur reshje bore shoqëruar me erë të fortë po punohet për pastrimin e aksit nga bora qarkullimi bëhet pa zinxhirë. Drejtuesit e mjeteve të bëjnë kujdes gjatë udhëtimit natën dhe në orët e para të mëngjesit, të respektojnë sinjalistikën të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me goma dimërore”, -thuhet në postimin e ARRSH-së./ Opinion.al

Pas