Kryesore

Dëbora e parë zbardh zonën juglindore


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:17 - 14/10/21 |
el ida

Rënia e temperaturave ka sjellë edhe dëborën e parë të këtij viti në zonën juglindore të vendit. Malet e Voskopojes, Dardha, Mali i Gramozit, por dhe Mokra në Pogradec janë zbardhur nga dëbora këtë mëngjes të 14 tetorit.

Ndërkohë, temperaturat në qytetin e Korçës kanë zbritur deri në 3 gradë Celsius. Dita e sotme do të dominohet nga vranësirat dhe reshjet e shiut thuajse në të gjithë territorin e vendit./Opinion.al

Pas