Aktualitet

Debati për fletën e votimit, Kim: Çdo gjë më pak hap prapa për demokracinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:10 - 03/04/21 |
Opi Nion

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka reaguar ditën e sotme pas debatit të  zhvilluar në KAS lidhur me ngjashmërinë e logos mes Partisë Demokratike dhe Bindjes Demokratike si edhe për vendimin e KAS për të ndryshuar fletën e votimit nga me emra sikundër u miratua, në me numra, kërkesë kjo e parashtruar nga  PS.

Nëpërmjet një reagimi në llogarinë e saj në “Twitter”, Kim shkruan: Çdo gjë më pak do të ishte në dëm të votuesve dhe një hap prapa për demokracinë.

Kujtesë: Është absolutisht e rëndësishme për autoritetet të sigurojnë që rregullat dhe kushtet e zgjedhjeve janë, në fakt dhe nga perceptimi, të drejta, në kohë dhe transparente. Çdo gjë më pak do të ishte në dëm të votuesve dhe një hap prapa për demokracinë.”-shkruan ambasadorja Kim në postimin e saj./Opinion.al

Pas