Aktualitet

Debate në Komision/Deputeti i PD kërkon fjalën, kryetari:Të nxjerr jashtë. Baçi: ProvojeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:31 - 16/11/22 |
Opi Nion

Mbledhja e sotme në Komisionin për Veprimtarinë Prodhuese, ku po diskutohet për projektin e Portit të Durrësit është shoqëruar me debate.

Ka qenë deputeti Luan Baçi, i cili ka kërkuar fjalën për procedura për të folur për projektin e Durrësit, por është kundërshtuar nga Arben Pëllumbi.

Deputeti i Partisë Demokratike Luan Baçi ka kërkuar fjalën për procedura, për të folur për projektin e Durrësit, por është kundërshtuar nga kryetari i komisionit Arben Pëllumbi, ndërsa e paralajmëroi se do ta nxjerrë jashtë.

Pjesë nga debati:

Balluku: Ju i dini sesi është bërë kjo kontratë dhe e dini sa transparente është. E dini që e ka ngritur në një nivel tjetër. Dua t’ju flas për veton e shtetit shqiptar se është e rëndësishme.

Ndërhyn Agron Duka…

Arben Pëllumbi: Ju lutem të vazhdojë ministrja se njëri-tjetrin e kemi dëgjuar boll

Balluku: Ka të drejtën e vetos në vendimmarrje, borxh për të siguruar suksesin e projektit.

-Baçi kërkon fjalën për procedurë

Arben Pëllumbi: E kemi të qartë procedurën, po ç’do na tregosh? Të bësh politikë? Jo nuk ta jap e ka relatori.

Baçi: Më lër të shpjegohem. Nuk është normale kjo. Po jeni gabim pra

Arben Pëllumbi: Po na lër tani.

Baçi: Por procedurë pra se nuk të lejoj fare që të mos nisësh fjalën për procedurë…Po pse ç’do më bësh?

Arben Pëllumbi: Të nxjerr jashtë dhe e shikon ti pastaj…

Baçi: Pa provoje njëherë

 

 

Pas