Aktualitet

Data e zgjedhjeve/ Hajdari publikon ftesën dhe ja lë në dorë ndjekësve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:45 - 02/09/20 |
Al Do

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar deputetes Rudina Hajdari ftesë për takimin e thirrur ditën e premte për të caktuar datën e zgjedhjeve të vitit 2021.

Deputetja Hajdari ka vendosur ta publikojë ftesën në Instastory duke kërkuar mendim nga ndjekësit e saj se cila do të ishte sipas tyre një datë e përshtatshme për zgjedhjet mes periudhës 15 Prill – 15 Maj.

Me ndryshimet e fundit në Kodin Zgjedhor të miratuara në korrik, periudha e re zgjedhore është 15 Prill – 15 Maj.

Kreu i Shtetit i shkoi dje kreut të qeverisë Edi Rama si dhe kryedemokratit Lulzim Basha, të cilët do të priten nga ai në orët e mesditës njëri pas tjetrit.

Nga dy kampet më të mëdha politike ende nuk kemi ndonjë datë se kur mendojnë të zhvillohen zgjedhjet ndësa deputetja Hajdari ka vendosur që për këtë çështje t’i drejtohet njerëzve./ Opinion.al

Pas