Aktualitet

Dalin përgjigjet e lotarisë amerikane, ja si të kontrolloni rezultatet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:24 - 08/05/21 |
Opi Nion

Për të gjithë ata që kanë aplikuar, ditën e sotme dalin përgjigjet e Lotarisë Amerikane.

Bëhet me dije se duke nisur nga ora 18:00, datë 8 maj 2021, të gjithë ata që kanë aplikuar do të mund të kontrollojnë nëse janë të përzgjedhur nga lotaria amerikane apo jo nëpërmjet një kodi që e kanë ruajtur në momentin e aplikimit.

Rezultatet mund t’i kontrolloni në faqen e internetit të E-DV https://dvprogram.state.gov/ duke filluar nga 8 maji 2021, duke klikuar mbi butonin check status dhe vendosur kodin tuaj.

Përzgjedhja është rastësore përmes një shorti kompjuterik, ndërsa nuk ka asnjë tarifë për tu paguar. Të regjistruarit e DV-2022 do të kenë mundësinë të përdorin numrin e tyre unik të konfirmimit të dhënë në regjistrim duke kontrolluar në formatin on-line “Kontrollin e Statusit të të Regjistruarve” në faqen zyrtare të E-DV-së.

Pas