Kronikë

Dalin pamjet/Shpërthim me eksploziv në Vlorë, policia jep detajet e para


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:52 - 19/12/21 |
Opi Nion

Policia e Vlorës ka dhënë detajet e para lidhur me shpërthimin me eksploziv të ndodhur ditën e sotme në lagjen “10 Korriku”.

Sipas uniformave blu, shpërthimi ka ndodhur jashtë një pallati, në rrethana ende të paqarta.

Ndërsa informon se i plagosur ka mbetur shtetasi Indrit Sadedinai, i cili ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Më datë 18.12.2021, rreth orës 15:10,  në lagjen “10 Korriku”,  jashtë një pallati ka shpërthyer në rrethana ende te paqarta një sasi lënde, dyshohet eksplozive e për pasojë është dëmtuar  shtetasi I.S., i cili ndodhet në gjendje të rëndë.

 Shërbimet e policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”-njofton policia./Opinion.al

Pas