Aktualitet

Dade: Shqipëria gati të presë emigrantët e Lindjes


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:30 - 23/10/15 |
b.f

TIRANË- Kryetarja e Komisionit të Jashtëm duke folur për krizën e emigrantëve tha se: “Ne mund të presim emigrantë të Lindjes së Mesme. Do të marrim masa për akomodimin e tyre”.

“Gjatë stinës së ftohtë të dimrit, këtu ën shqipëri klima është më e butë, kështu që mund të vijnë në Shqipëri, edhe pse ata mund ta shohin vendin tonë vetëm si vend tranzit”, u shpreh më tej Dade. Ajo sqaroi se janë përcaktuar vendet ku mund t’i strehojmë emigrantët. Prefektuart po bëjnë gati ambientet si dhe personat që do shërbejnë për t’u kujdesur për ta.

KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

  1. Ku te vine moj bisht I kavallit apo ngopet Shqipetaret me buke dhe ngelen te tjeret apo do te mbushni zhepat nga Europe tani

Pas