Aktualitet

Daçiç: Sponsorët e pavarësisë së Kosovës mundësuan pranimin në UEFABëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:24 - 03/05/16 |
b.f

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka thënë se pranimin e Kosovës në UEFA e mundësoi politika.

Sipas Daçiç akti i pranimit të Kosovës është premtim i sponzorëve të pavarësisë.

“Pranimi i Kosovës në UEFA është një fakt më shumë se ne jetojmë në një botë të interesave dhe politikës e jo ligjit dhe rregullave. Ky pranim shkelë statutet e UEFA-s dhe është një premtim i sponzorëve të pavarësisë. Federata Serbe do të përdorë mjetet ligjore për të kundërshtuar këtë vendim jo legjitimi” ka thënë Daçiç.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas