Rajoni

CVOID-19 në Greqi, humbi jetën 24 qytetarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:32 - 06/06/21 |
Opi Nion

24 qytetarë kanë humbur jetën nga COVID-19 gjatë orëve të fundit në Greqi, teksa janë shënuar dhe 580 raste të reja.

Numri i pacientëve në intubim aktualisht është 398, prej të cilëve 62.% janë burra. Në 24 orët e fundit, 162 pacientë të rinj të prekur nga COVID janë shtruar në spitale për të marrë ndihmë mjekësore.

Që nga fillimi i pandemisë, numri i viktimave në total në Greqi ka shkuar në 12,277./ Opinion.al

Pas