Politikë

“Çunat shqiptarë janë zdromsa”, Rama kritikon Veliajn: Na more në qafë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:06 - 31/08/20 |
Opi Nion

“Të gjithë çunat shqiptarë ishin zdromsa”, kështu u shpreh pak kohë më parë kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj. Kjo deklaratë u shoqërua me reagime të shumta kritike në rrjetet siciale ndaj kryebashkiakut.

Kësaj deklarate i është rikthyer ditën e sotme kryeministri Edi Rama, teksa inspektuan përfundimin e një banese që u rindërtua pasi u dëmtua nga tërmeti i 206 nëntorit.

Rama e kritikoi Veliajn për deklaratën e tij, duke i sugjeruar që të mos e përdorte më këtë shprehje.

PJESË NGA BISEDA

Veliaj: Gëzuar princesha! Gëzuar! Po që je më e bukur se ajo atje. Je më e bukur se Frozen.

Rama: Mos hyr me këtyrë, ‘je e bukur’, ‘je e mirë’! Se na more në qafë me atë që the se; të gjitha çunat janë zdosma. Të janë qepur të gjithë ty si ‘zdroms’. Mos i hyr më këtë muhabeti. Se na ngatërron kot.

Veliaj dhe të tjerët qeshin

Rama: Çunat janë të mirë, gocat janë më të mira. Po jo zdromsa? E di unë për ça e ke ti, që s’na u ndanë zdromsat, por nuk janë të gjithë si ata./ Opinion.al

Pas