Aktualitet

Çuçi: Do të rifusim sistemin e kamerave të trupit për disa efektivëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:10 - 27/10/22 |
Opi Nion

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka bërë me dije ditën e sotme në Komisionin e Sigurisë se do të rifusin sistemin e kamerave të trupit për një pjesë të madhe të punonjësve të policisë së Shtetit.

“Jemi ne dhe jo ju që po konfiskojmë dhe po bëjmë ta blejnë sa frëngu pulën pronën e vet ata ndërtues që ndërtojnë pa leje. Si mund t’i mbroj qeveria ata ndërtues kur ia konfiskon dhe e çon në prokurori. Do të kemi ndryshim rrënjësor të situatës me satelitët dhe me dronët. Do të rifusim sistemin e kamerave të trupit për një pjesë të efektivëve të policisë”, tha Çuçi./Opinion.al

Pas