-Shëndeti

Ç’rregullimet mendore tek fëmijët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:36 - 14/10/15 |
root

Ka disa forma të problemeve të shëndetit mendor të cilat zakonisht prekin fëmijët dhe që prindërit duhet të tregojnë kujdes për ta. Çrregullimet e humorit e sidomos depresioni po prek gjithmonë e më shumë fëmijët, krahasuar vite më parë. Në moshën e adoleshencës vihen re më shumë raste me depresion. Specialistët e shpjegojnë këtë edhe me krizën e identitetit, gjë që mund të sjellë mungesë shprese, motivimi, të ndjerët i pa kuptuar etj.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas