Bota

COVID/Shifra pozitive në Itali, 6 rajone nuk kanë asnjë rast të ri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:39 - 07/06/20 |
Opi Nion

Vijon të zbresë numri i personave të prekur nga COVID në Itali. Totali shënon një shifër prej 234.998 personash të prekur nga të cilët 197 raste të reja në 24 orët e fundit. Nga të dhënat e mbrojtjes civile rezulton se janë 6 rajone që nuk kanë asnjë rast të ri dhe konkretisht: Puglia, Friuli Venezia Giulia, Sardegna, Calabria, Molise dhe Basilicata.

Ndërkohë autoritetet kanë raportuar se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 53 persona të prekur me Covid-19, krahasuar me 72 të një dite më parë, duke e çuar numrin total të atyre që humbën betejën me virusin në 33,899 persona./Opinion.al

Pas