Rajoni

COVID/Rritet bilanci i viktimave dhe të infektuarve në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:04 - 01/06/20 |
Opi Nion

Është rritur ndjeshëm bilanci i viktimave dhe i të infektuarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut.  Mësohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar 7 viktima dhe 89 raste të reja me COVID-19.

Maqedonia e Veriut ishte drejt rihapjes ndërsa po planifikonte dhe mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme.  Ndërkohë, ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe është alarmuar duke paralajmëuar konferencë urgjente në orë 15:00./ Opinion.al

Pas