Rajoni

COVID në Maqedoninë e Veriut, humbin jetë 20 qytetarëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:45 - 14/02/22 |
Opi Nion

Gjatë 24 orëve në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën 22 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me Covid 465 raste të reja nga 1.707 teste të kryera.

Instituti për Shëndet Publik sot ka regjistruar 1.880 pacientë të shëruar nga koronavirusi. Në 24 orët e kaluara janë regjistruar 20 viktima nga Covid.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 që nga fillimi i epidemisë është 287.481, mes të cilëve kanë fituar betejën  269.014 persona dhe kanë humbur jetën 8 768 qytetarë.

Pas