Rajoni

COVID në Kosovë, regjistrohen 12 viktima dhe 777 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:20 - 03/04/21 |
Opi Nion

Në Kosovë në orë janë regjistruar 12 vitkima nga  COVID-19.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar edhe 777 raste të reja me COVID-19, nga 4.143 mostra të testuara.

Nga sëmundja janë shëruar edhe 566 pacientë ndërsa raste aktive janë 14.101.

Që prej 13 marsit 2020, e deri më 2 prill, 2021 Kosova ka regjistruar 92.975 raste me COVID-19. Prej tyre, 1.906 pacientë kanë humbur jetën ndërsa 76.968 janë shëruar persona.

Me gjendje të rënduar shëndetësore janë 33 pacientë ndërsa 682 po trajtohen me oksigjeno-terapi. Kujtojmë që Kosovë ka filluar dhe vaksinimi për grupet e riskut./Opinion.al

Pas