Rajoni

Covid në Kosovë/16 raste dhe asnjë viktimë në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:18 - 22/10/21 |
Opi Nion

Kosova ka shënuar në 24 orët e fundit 16 raste të infektimeve nga Covid 19, ndërsa janë kryer 2115 testime. Fatmirësisht sërish nuk janë regjistruar viktima.

Aktualisht, numri i rasteve aktive në gjithë vendin është 481.

“Nga 2.115 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 45 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarëve është 157.151. Në total numri i rasteve aktive është 481”, thuhet në njoftimin zyrtar./Opinion.al

Pas