Bota

COVID në Itali, humbin jetën 63 qytetarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:12 - 03/11/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Itali bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 5,188 raste të reja me COVID.

Ndërkohë,  63 qytetarë e kanë humbur betejën me koronavirusin gjatë këtij harku kohor. Në terapi intensive janë 381 pacientë kurse të shtruarit me simptoma janë 3029.

Aktualisht rastet pozitive janë 85,287. Që nga fillimi i pandemisë, totali i rasteve është 4,782,802 dhe 132,224 vdekje. Infeksionet janë në rritje nëse e krahasojmë me të mërkurën e kaluar.

Pas