Bota

Covid në Itali/ 9709 raste të reja dhe 46 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:24 - 21/11/21 |
Opi Nion

Italia ka shënuar në 24 orët e fundit 9.709 raste pozitive nga Covid 19, ndërsa një ditë më parë ishin 11.555 raste.

Ndërkohë  46 persona kanë humbur jetën. Autoritetet bëjnë me dije se janë 49. 487,109 tampone, me normë pozitive të qëndrueshme në 2%. Nga ana tjetër, në Itali janë 520 pacientë në terapi intensive, 8 më shumë se dje. Aktualisht në vende janë 148,760 raste pozitive, 5,359 më shumë të shtuar në 24 orët e fundit./Opinion.al

Pas