Bota

 Covid në Itali/ 2.436 raste dhe 57 viktima, pozitiviteti zbret në 1%


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:29 - 05/06/21 |
Opi Nion

Italia ka shënuar në 24 orët e fundit 57 viktima nga Covid 19, ndërkohë që një ditë më parë numri i tyre arriti në 73. Ndërkohë në vend janë regjistruar 2.436 raste të reja, në një rënie të lehtë karahasuar me një ditë më parë kur u shënuan 2.557 raste, sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë.

Në 24 orët e fundit u kryen 238.632 tamponë, ndërsa niveli i pozitivitetit ka zbritur në 1%, nga 1,1% që ishte një ditë më parë./Opinion.al

Pas