Rajoni

COVID në Greqi, 79 qytetarë humbin jetën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:58 - 05/12/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Greqi bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 79 qytetarë nga COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë në Greqi raporton se janë infektuar me COVID 3.526 persona.

Numri i pacientëve të trajtuar me intubim është 715. Mosha mesatare e tyre është 64 vjeç. 80.0% kanë një sëmundje bashkëshoqëruese ose moshë 70 vjeç e lart.

Nga pacientët e intubuar, 570 janë të pavaksinuar ose pjesërisht të vaksinuar dhe 145 janë plotësisht të vaksinuar./ Opinion.al

Pas