Aktualitet

Covid/Më shumë se 13 mijë raste aktive, 6797 vetëm në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:34 - 14/11/20 |
Opi Nion

532 persona janë testuar pozitivë nga koronavirusi në 24 orët e fundit duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve aktive në vend në 13,854 persona.

Sipas shifrave zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë, gjysma e  rasteve aktive janë në Tiranë kur numërohen 6797 raste. Ndërkohë edhe Durrësi dhe Fieri kanë numër të lartë të rasteve aktive, përkatësisht 1170 dhe 1005 raste aktive.

COVID-19 – Statistika (14 Nëntor 2020)

Raste të reja ditore                            532

Të shëruar ne 24 orë                         100

Të shtruar në spitale                         389

Humbje jete në 24 orë                       7

Testime ditore                                   2,409

Testime totale                            153,149

Raste pozitive                            27,233

Raste të shëruara                     12,767

Raste Aktive                            13,854

Humbje jete                                612

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                  6797

Durrës                  1170

Fier                                  1005

Korçë                     819

Shkodër                           821

Elbasan                           730

Vlorë           614

Lezhë                     616

Berat           419

Gjirokastër             392

Kukës          329

Dibër              142

 

Pas