Rajoni

COVID/ Maqedonia e Veriut regjistron 8 viktima dhe 199 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:52 - 07/02/21 |
Semiljana Azizi

Maqedonia e Veriut ka regjistruar në 24 orët e fundit 8 viktima dhe 199 raste të reja nga COVID-19.

Nga ana tjetër numri i të shëruarve ka shkuar në 264 pacientë. Numri i përgjithshëm i pacientëve pozitivë dhe të dyshuar për virusin korona që trajtohen në spitalet në vend është 594.

Kujtojmë se Maqedonia e Veriut nuk e ka nisur ende procesin e vaksinimit, ndërkohë shifrat e të prekurve por dhe viktimave i ka të qëndrueshme./Opinion.al

Pas