Rajoni

COVID/ Maqedonia e Veriut regjistron 477 raste të reja dhe 10 vdekje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:16 - 13/01/21 |
Semiljana Azizi

Maqedonia e Veriut ka regjistruar ditën e sotme  477 raste të reja me koronavirus.

Ministria e Shëndetësisë maqedonase njofton se në 24 orët e fundit janë kryer gjithsej 2 543 testime. Instituti i Shëndetit Publik bën me dije se në 24 orët e fundit janë shëruar 404 pacientë, ndërsa kanë humbur jetën 10 persona.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut janë diagnostikuar 87 590 persona me virusin COVID, ndërsa prej tyre 68 695 e kanë fituar betejën, kurse 2 657 kanë humbur jetën.

Numri i të sëmurëve me COVID në këtë shtet aktualisht është 16 238 në total./Opinion.al

Pas