Rajoni

COVID/ 44 viktima gjatë 24 orëve në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:01 - 31/10/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Greqi bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 44 qytetarë nga COVID-19.

Gjatë këtij harku kohor, në shtetin fqinj janë regjistruar gjithashtu dhe 2727 raste të reja, duke e çuar numrin e të infektuarve në total në 742.170.

Që nga fillimi i pandemisë, në Greqi kanë humbur jetën 15.938 persona./ Opinion.al

Pas