Aktualitet

COVID-19/ Vaksinohen mjekët e Infektivit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:28 - 11/01/21 |
Doriana Çepunaj

Pas vaksinimit të shefes së Infektivit Najada Çomo dhe Kryeministrit Edi Rama, ka marrë vaksinën kundër COVID-19 mjeku i njohur infeksionist Pëllumb Pipero.

Pipero është personi i tretë në Shqipëri që vaksinohet  në Shqipëri. Pas tij është vaksinuar mjeku Tritan Kalo.

Sipas procedurës, mjekët qëndruan për rreth 30 minuta, pas marrjes së vaksinës në ambientet e stadiumit “Air Albania” ku po kryhet procesi.  Pas 21 ditësh do të merret doza e dytë dhe ajo finale e vaksinës./Opinion.al

Pas