Bota

COVID-19/ Ulen rastet por Rusia shënon tjetër rekord viktimash


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:44 - 24/05/20 |
Al Do

Rusia ka regjistruar një tjetër numër rekord të viktimave në vend nga COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit 153 persona humbën jetën si pasojë e pandmisë, numri më i lartë që është raportuar në Rusi që prej fillimit të pandemisë.

Qendra e reagimit ndaj krizës koronavirus të vendit tha gjithashtu se 8,599 raste të reja ishin konfirmuar, një ulje për 835 një ditë më parë.

Aktualisht Rusia është vendi i tretë në botë, pas SHBA dhe Brazilit, me 344.481 raste me koronavirus, prej të cilëve deri tani kanë ndërruar jetë 3,541 persona. /Opinion.al

Pas