Sport

Covid-19 tek PSG/ Neymar, Di Maria dhe Paredes rezultojnë pozitivë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:14 - 02/09/20 |
Opi Nion

Shumë futbollistë janë konfirmuar me COVID-19 pas pushimeve të verës. Së fundmi, PSG njoftoi zyrtarisht se 3 futbollistë të ekipit kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, por nuk bëri të ditur emrat e tyre.

Ndwrkohw, L’Equipe ka zbuluar emrat e futbollistëve, të cilët sipas medias franceze janë yjet e skuadrës Neymar, Di Maria dhe Paredes, të cilët ishin së bashku me pushime në Ibiza të Spanjës.

Ndërkohë, në klubin francez të gjithë janë të shqetësuar, pasi këta tre futbollistë kanë patur kontakte edhe me emra të tjerë si Icardi, Navas, Rico e Verratti, të cilët pritet t’u nënshtrohen tamponëve në orët në vijim.

Pas