Life Style

COVID-19/ Të rinjtë britanik nuk heqin dorë nga festat, ndërhyn policia


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:03 - 17/10/20 |
Opi Nion

Edhe pse Britani e Madhe po regjistron shifra të larta të rasteve të reja me COVID-19, të rinjtë ende vijojnë të injorojnë masat anti-COVID.

Referuar situatës së krijuar nga pandemia ditët e fundit, autoritetet mjekësore britanike rikthyen një pjesë të madhe të masave anti-COVID, një prej të cilave ishte edhe mbyllja e lokaleve dhe pub-eve pas orës 22:00.

Por vendimi për mbylljen e lokaleve dhe pub-eve nuk është pritur mirë nga të rinjtë britanik të cilët janë grumbulluar para ambienteve të tyre mbrëmjen e së premtes.

Kjo bëri që policia të ndërhyjë dhe t’i kërkojnë qytetarëve që të shpërndaheshin, ndërsa shoqëruarn personat të cilët nuk iu bindën urdhrit të efektivëve./ Opinion.al

Pas