Aktualitet

COVID-19/ Sot rikthehen shkollat, universitetet ende me mësim online


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:37 - 11/01/21 |
Opi Nion

Pas pushimeve të zgjatura për shkak të COVID-19, ditën e sotme rikthehen në bankat e shkollës nxënësit e sistemit parauniversitar.

Ministrja e Arsimit Evis Kushi duke i uruar suksese nxënësve, njoftoi se janë marrë të gjitha masat për respektimin e distancimit.

“Uroj çdo nxënës e mësues për një rifillim sa më të mbarë të procesit mësimor dhe apeloj fort që të vazhdojmë të jemi shumë të kujdesshëm në zbatimin e masave”, ishte mesazhi i saj në rrjetet sociale.

Komiteti teknik i ekspertëve ndërkohë njoftoi javën që lamë pas se studentët do të vazhdojnë mësimin online edhe pse kjo është konsideruar jo efektive nga ana e tyre, sidomos studentet e lëndëve praktike./ Opinion.al

 

Pas