Aktualitet

Covid-19/ Riatdhesimi i qytetarëve amerikanë, reagon Ambasada e SHBA


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:00 - 01/04/20 |
el ida

Ambasada Amerikane ka njoftuar se gjatë dy ditëve të fundit kanë ndihmuar 64 qytetarë dhe rezidentë amerikanë të udhëtojnë nga Shqipëria me ndihmën e qeverisë.

Përmes një postimi në rrjete sociale, Ambasada falenderon Air Albania, Ramën dhë të gjithë ata që kontribuan në këtë proces.

“Gjatë dy ditëve të fundit, kemi ndihmuar 64 qytetarë dhe rezidentë amerikanë të udhëtojnë nga Shqipëria me ndihmën e qeverisë së Shqipërisë. Faleminderit Air Albania, Edi Rama dhe të gjithë ata, solidariteti bujar i të cilëve i ndihmoi ata të niseshin nga Shqipëria për të vijuar udhëtimin e tyre në Shtetet e Bashkuara!”, shkruan Ambasada./Opinion.al

Pas