Bota

COVID-19/Pas kryeministrit,preket një tjetër anëtar i qeverisë britanike


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:06 - 27/03/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme u njoftua se kryeministri britanik Boris Jonson është prekur nga koronavirusi. Por, Jonson nuk është i vetmi që është infektuar.

Mësohet se ministri i Shëndetësisë, Matt Hancock është prekur nga COVID-19. Ministri i Shëndetësisë në Britani e Madhe, Matt Hancock rezulton me koronavirus.

Lajmin e ka dhënë vetë ai me anë të një postimi në Tëitter duke thënë se ka dalë pozitiv ndaj testit të COVID-19 por ka vetëm disa simptoma të lehta. Ai ndodhet në vetëizolim në shtëpinë e tij.

“Duke ndjekur këshillat mjekësore, pas disa simptomave të lehta shkova të bëja testin e koronavirusit, i cili doli pozitiv. Fatmirësisht simptomat e mia janë të lehta dhe jam duke punuar nga shtëpia në vetëizolim”-shprehet 42-vjeçari./ Opinion.al

Pas