Kryesore

COVID-19/ Një vdekje dhe 9 raste të reja në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:24 - 07/07/21 |
Opi Nion

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë një person ka humbur si pasojë e koronavirusit, teksa janë regjistruar 9 raste të reja.;

Ministria e Shëndetësisë bën me dije gjithashtu se janë dhënë 5,251 doza të vaksinës kundër Covid gjatë 24 orëve të fundit. Ndërkohë që nga fillimi i fushatës së vaksinimit 57, 994 qytetarë kanë marrë të dyja dozat e vaksinës.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 8 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 105, 405 të prekur./Opinion.al

Pas