Aktualitet

COVID-19 në Shqipëri/ Asnjë viktimë, rritet numri i rasteve të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:53 - 20/07/21 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 43 raste te reja nga 3526 testime të kryera dhe asnjë viktimë si pasojë e Covid-19.

Rastet e reja janë shënuar 25 në Tiranë, 4 raste në Has, Elbasan, 3 raste në Durrës, Lezhë, 2 raste në Lushnje, 1 rast në Shkodër, Mallakastër.

Aktualisht janë 198 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin. Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 6 pacientë. Janë shëruar 5 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,086 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (20 Korrik 2021)

Raste të reja ditore      43
Të shëruar në 24 orë     5
Të shtruar në spitale      6
Humbje jete në 24 orë   0
Testime ditore                3526

Testime totale             862,958
Raste pozitive             132,740
Raste të shëruara       130,086
Raste Aktive                        198
Humbje jete                   2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë              89
Elbasan            21
Vlorë                17
Durrës              16
Fier                   15
Shkodër           13
Lezhë               13
Kukës                9
Korçë                4
Gjirokastër        1

Pas