Aktualitet

Covid-19 në Shqipëri/Asnjë viktimë, 65 të infektuar dhe 4 të shtruar në spitalBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:02 - 09/06/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar se 24 orët e fundit janë kryer 485 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 65 qytetarë, në këto bashki:

44 në Tiranë, 8 në Fier, 3 në Sarandë, nga 2 qytetarë në Vlorë, Korçë, Berat, nga 1 qytetar në Durrës, Kolonjë, Kuçovë, Elbasan.

Janë 317 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Janë shëruar 33 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 272,769 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (9 Qershor 2022)

Raste të reja ditore          65

Të shëruar në 24 orë       33

Të shtruar në spitale         4

Humbje jete në 24 orë      0

Testime ditore                 485

Testime totale               1,833,641

Raste pozitive                  276,583

Raste të shëruara             272,769

Raste Aktive                         317

Humbje jete                        3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            215

Fier                  48

Vlorë               19

Korçë                10

Durrës               8

Lezhë                4

Elbasan             4

Gjirokastër        3

Berat                 4

Shkodër            2

Pas