Aktualitet

Covid-19 në Shqipëri/Asnjë viktimë, 36 të infektuar dhe 4 të shtruar në spital


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:36 - 21/05/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar se në 24 orët e fundit janë kryer 973 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 36 qytetarë, në këto bashki:

20 në Tiranë, 4 në Roskovec, nga 2 qytetarë në Fier, Lushnje, nga 1 qytetar në Kolonjë, Korçë, Tepelenë, Sarandë, Mallakastër, Kavajë, Kurbin, Shkodër.

Janë 250 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Janë shëruar 25 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 272,091 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (21 Maj 2022)

Raste të reja ditore 36

Të shëruar në 24 orë 25

Të shtruar në spitale 4

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 973

Testime totale 1,822,442

Raste pozitive 275,838

Raste të shëruara 272,091

Raste Aktive 250

Humbje jete 3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 150

Fier 27

Korçë 17

Vlorë 13

Gjirokastër 12

Shkodër 12

Elbasan 6

Lezhë 6

Berat 3

Durrës 2

Dibër 2

Pas